-3 °C
0 °C
Ice
Air
lat / eng


-3 °C
0 °C
Ice
Air


News

4.posma DĀMĀM un DIVNIEKIEM apskats un FOTO!Statistic - 8768 times
Publication date - 2015.01.29.

24.janvārī Siguldas Bobsleja trasē norisinājās ShowelRace 4.posms sievietēm un divniekiem. Šis posms ir līdz šim dalībniekiem bagātākais abās šajās disciplīnās. Tas nozīmēja gan spraigāku savstarpējo cīņu, gan arī to, ka kāds finālbraucienā paliks aiz borta.
Šī cīņa uz izdzīvošanu vienmēr pieliek šķipsniņu čilli asumiņa sacensību kokteilī. Kā ierasts, asākas bija tieši divnieku cīņas gan par iekļūšanu finālbraucienā, gan uzvaru posmā. Tuvojoties sezonas beigām, cīņa par čunguru(1000EUR) jau kļūst ļoti nopietna.
Pēc pirmā brauciena līderos ar jaunu trases rekordu izvirzījās Double G jeb viens no mūsu saldajiem pārīšiem – Gunita Balode ar Gunti Šēferu. Šķiet abi jau mājās bija noslīpējuši braukšanas tehniku līdz maksimumam. Jo tuvākie sekotāji atpalika par vairāk nekā sekundi. Par sekotājiem atsevišķs stāsts, jo otrajā vietā atradās Aigvars Eglītis ar Helmutu Brošu, kuri līdz šim kopā divniekos nebija startējuši. Šī Aigvaram bija debija kā pilotam. Sākums šķiet daudzsološs.
Trešie bija šīs sezonas līderi Laima Kaufmane ar Mareku Kairi. Bet aiz līderu trio sekoja vesela plejāde ar divniekiem, kuri esošo vietu sadalījumu stipri vien izraibinās otrajā braucienā.
Otrais brauciens bija īpašs ne tikai ar spraigu cīņu par uzvarām, bet arī ar episkām cīņām par maģiskām īpašībām apveltītu lāpstu un izteikti mākslinieciski ieturētām pauzēm pirms starta. Jo lielāks mākslinieks, jo lielāka pauze... bet ne sacensībās, kuras notiek uz ātrumu! :)
Šī nokaitētā atmosfēra un nevienam nevajadzīgā spriedze kādam nāca par labu, bet kādam rezultātu tikai sabojāja. Savstarpējo vietu rokādes bija tik izteiktas, ka līdz pat apbalvošanas sākumam nebija īsti skaidrs, kurš ir pirmais, kurš desmitais.
Pirmie cīņu par medaļām uzsāka Artūrs Zuļģis un Māris Staņa, kuriem izdevās uzrādīt 3.labāko laiku braucienā. Ar to gan bija par maz un šoreiz tikai 5.vieta. Vēl lielāku vēlmi kaklā kart kādu no medaļām izrādīja Ritvars Šteins, kuram šīs bija tikai otrās sacīkstes divniekos. Turklāt pārī ar Diānu Frīdenbergu tā bija debija šim divniekam. Abiem izdevās “lidojošais aplis” un otrais rezultāts braucienā. Arī viņiem pavisam nedaudz pietrūka. Otrajā braucienā pirms starta nedaudz nervi uzdeva arī Marekam Kairim, kurš knapi nosargāja šķietami drošo trešo vietu. Pakausī Marekam ar Laimu pūta tieši Ritvars. Vēl dramatiskāka bija cīņa par pirmo vietu. Labāko laiku 2.braucienā uzrāda Andris Stikāns ar Jāni Indriksonu, bet jaunie trases rekordisti Balode ar Šēferu veic katostrofālu braucienu un tikai pirmajā braucienā iekrātais pārsvars ļauj nosargāt pjedestālu, paliekot otrajiem. Rezultātā Andris Stikāns ar Jāni Indriksonu tiek kronēti par 4.posma uzvarētājiem. Surprise...surpise... Kurš to būtu domājis pēc pirmā brauciena?! :)


Sieviešu sacīkstē, kur beidzot dalībnieču skaits sasniedza ceturtdaļsimtu, asumi izpalika un visi čilli pipari tika pataupīti gastronomiskām izvirtībām mājās, nevis sacensībām. Tas gan nenozīmē, ka cīņas nebija spraigas. Par to liecināja kaut vai fakts, ka ļoti pieredzējušās braucējas kā Aija Ambrasa, Larisa Saksofonova un Laima Kaufmane finālā atradās sev neraksturīgās vietās. Attiecīgi 8., 12. un 18.(!!!) vietā! Jā, arī sieviešu sacensībās punktus neviens vairs nedāvina.
Pat ierasto līderu secībā parādījās būtiskas izmaiņas. Piemēram, Elīna Vīksna šoreiz tika atstāta aiz medaļnieču borta. Bet ierasti otrā Gunita Balode šoreiz spiesta pielaikot bronzu. Galvenā vaininiece šim faktam - Kintija Horelika, kurai škiet pēc iepriekšējās sacīkstes tā iepatikās sudrabs, ka tagad tas būs viņas cēlmetāls. Gunita Balode ļoti pārliecinoši tika atstāta trešā. Gunitai būs par ko padomāt līdz nākamajam startam.
Vienīgā, kura joprojām bauda pilnīgu vientulību savā pozīcijā un, kuras zelta krājumi drīz pārsniegs Latvijas Bankas rezerves, ir Ance Jankava. Šoreiz ar jaunu trases rekordu. Kārtējais zelts un kārtējie aplausi studijā. Iespējams jaunais trases rekords bija kā zīme tieši Kintijai Horelikai, kura pirmajā braucienā uzdrošinājās pietuvoties nepieklājīgi tuvu troņa turētājai. Jā, ar Anci joki mazi. Kad Anci sakaitina, tad viņa ir kā formulas un ceļa ruļļa krustojums – pat nedzirdi, kas Tevi saplacināja.


Komandu vērtējumā arī intrigas. LVK izdodas apsteigt Victorious Secret, bet Svārki Biksēs uzsākuši nopietnu pakaļdzīšanos viktoriešiem. Būtībā 2.un 4.vietu šķir vien 62 punkti. To, vai tas ir maz vai daudz, redzēsim jau šo sestdien (31.01.), kad norisināsies OPTIBET OPEN jeb 5.posms vīriešiem. Starp citu, šis posms būs īpašs ar to, ka piedalīties tajā varēs pilnīgi BEZ MAKSAS. Viss, kas jāizdara ir jāpiereģistrējās www.optibet.lv, izmantojot kodu OPTIBETRACE. Tieši tik vienkārši!


 


Subscribe to news letters

      

Other news


2015.01.30.
Optibet Open jau rīt! Programma.

2015.01.29.
10 PAPILDVIETAS uz OPTIBET OPEN!

2015.01.27.
UZMANĪBU! Izmaiņas treniņu norises laikos!

2015.01.27.
ShowelRace TRAINING DAY S0202

2022.02.25.
ATVĒRTA PAPILDUS REĢISTRĀCIJA SESTDIENAS(26.02.) SHOWELRACE TRENIŅAM!!!

2022.02.23.
UZMANĪBU!!! Mainīts CETURTDIENAS (24.02.22) ShowelRace treniņa laiks!!! NENOKAVĒ PĒDĒJO IESPĒJU!!!

2022.02.11.
UZMANĪBU!!! Mainīts SESTDIENAS (12.02.22) ShowelRace treniņa laiks!!!

2015.03.12.
Regulārā sezona beigusies, tiekamies SuperFinālā!

2015.03.11.
CAT SHOWELRACE SUPERFINAL iekļuvušo dalībnieku saraksts
Support
By continuing homepage browsing you accept this page cookies. Learn more    close